آذر ۲۱, ۱۳۹۷ amir 0دیدگاه

دکوراسیون خانه نشان دهنده شخصیت شماست، چیزهایی که دوست دارید، علایق و نوع نگاه شما به جهان، جایی که باید با آنچه که شما دوست دارید پر شود اما برای اینکه این کار را به بهترین وجه انجام دهید باید نکاتی را رعایت کنید تا هماهنگی و تعادل در فضا ایجاد کنید.

اگر اتاق نشیمنتان به یک بازسازی نیاز دارد، آن را به بخشهای مختلف تقسیم کنید و چیزهای جدید را برای آن امتحان کنید. میتوانید از مدلهای قدیمی یا کلاسیک و یا مد روز برای دکوراسیون استفاده کنید. سبکهای طراحی مختلف برای انتخابتان وجود دارد.

درحالیکه یک دکور جدید را برای اتاق نشیمن خود انتخاب میکنید ممکن است در ابتدا سخت به نظر برسد. باید انتخابتان را به دسته‌های کوچکتری تقسیم کنید، دسته‌هایی از رنگ، بافت، طرح و…و این تغییر دکوراسیون را مدیریت کنید حتی گاهی این کارها برایتان سرگرم کننده خواهد بود.

دستورالعمل‌ها:

سبک و یا تمی را انتخاب کنید که برایتان دل انگیز باشد. قبل از آنکه چیزی بخرید در مورد رنگها، بافتهاو یا حالاتی که شما از آن لذت میبرید و میخواهید اتاقتان را به آن سبک تغییر دهید فکر کنید. گزینه‌های فراوانی هستند و آن‌ها عبارتند از: مدیترانه‌ای، ایتالیایی، کانتری، مدرن، فرانسوی و آسیایی.
علاوه بر اینها شما باید سبکهای رسمی و غیر رسمی و همچنین سطح راحتی خود را نیزدر نظر بگیرید.

در مورد رنگ اتاق نشیمن خوب فکر کنید. رنگهای گرم عبارتند از: طلایی، زرد، نارنجی و قرمز و همینطور رنگهای سرد عبارتند از: آبی، سبز، خاکستری و سفید.
به این فکرکنید که میخواهید مهمانانتان چه احساسی در اتاق داشته باشند و بعد سایه روشنی از رنگ را برای هماهنگی با سبکی که انتخاب کردید در نظر بگیرید. رنگهای ملایم معمولا در سبک کلاسیک استفاده می‌شود در حالیکه رنگهای تیره نشان دهنده سبکهای جسورانه میباشد.
مبلمانی را انتخاب کنید که با نظر و سلیقه‌تان هماهنگ باشد. اگر تصمیم دارید که سبک آسیایی یا مدرن را انتخاب کنید مبلمان با جزئیات کمتر و ساده‌تر را میخواهید و در حالیکه سبک مدیترانه‌ای را انتخاب میکنید باید مبلمان مزین‌تری خریداری کنید.
پارچه‌هایی را برای تزئین استفاده کنید که جلوه سبکتان را بیشتر کند. برخی سبک‌ها الهام گرفته از آرامش است و از پارچه‌های سبک و ساده در آن‌ها استفاده میشود. اما سبکهایی مانند ایتالیایی و یا ویکتوریا به شما این فرصت را میدهد که از پارچه‌های مخمل مجلل و سنگین برای تزئین استفاده کنید. صندلی و مبلمان خانه با پارچه‌های ابریشمی با گلهای برجسته برای اتاق، ایده آل است در حالیکه بالش با پارچه‌های نرم گلدار روی یک مبل زیبا و شیک سبک کانتری را برجسته‌تر میکند.
پرده‌هایی که در اتاق نشیمنتان آویزان کنید باید منعکس کننده سبک شما باشد و نوعی حس خوش آمدگویی در مهمانانتان ایجاد کند. پارچه‌های حریر و نازکی را برای پرده انتخاب کنید تا نور اتاق نشیمنتان مناسب باشد و یا شما بتوانید نمایی از منظره را نیز داشته باشید.
از کفپوشی استفاده کنید که هماهنگی اتاق نشیمنتان را نشان دهد. فرش شرقی برای ترکیب تم‌های آسیایی و مینیمالیستی ایده آل هستند. فرش با طرحهای هندسی سبک دکور مدرن را تکمیل میکند. اگر شما قالیچه‌ای با رنگهای بسیار را انتخاب کنید و بعد رنگ دیوار یک رنگ، پرده و فرش و وسایل دیگر نیز به رنگهای دیگر باشد این باعث میشود که اتاق نشیمنتان بسیار نامتعادل شود. پس برای جلوگیری از ایجاد احساس ناخوشایند در ترکیب رنگها دقت کنید.
اتاق نشیمنتان را با وسائل مناسب تزئین کنید، حس و حال خودمانی اتاق خود را افزایش دهید و از آیتمهای ساده‌ای مانند گیاهان، شمع و بالش و گلدان استفاده کنید تا در اتاق نشیمنتان احساس آرامش و راحتی کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *